Nasza Pracownia działa od 2007 r. na terenie całej Polski, realizując zadania głównie na terenie województwa świętokrzyskiego, stając się czołową firmą archeologiczną w regionie. Swoje zainteresowania badawcze skierowaliśmy na obszar Ponidzia, niezwykle atrakcyjny dla pasjonujących się dziedzictwem archeologicznym. Dzięki temu zyskaliśmy bardzo duże doświadczenie pozwalające nam właściwie przeanalizować zagrożenia dla zabytków archeologicznych oraz podjąć starania związane z ochroną i opieką tych zabytków. 
Naszym doświadczeniem odkrywania i ochrony dziedzictwa archeologicznego dzielimy się z innymi,
a wyniki badań archeologicznych upowszechniamy na łamach wydawnictw naukowych, popularno-naukowych, jak również poprzez udział w warsztatach edukacyjnych. Bierzemy udział w spotkaniach
z mieszkańcami, w trakcie których prezentujemy nasze odkrycia i przybliżamy problematykę archeologiczną. Jest to istotne z uwagi na często niekorzystne skojażenia działań archeologicznych, zwłaszcza w kontekście inwestycyjnym.

Od wielu lat realizujemy ratownicze badania wykopaliskowe na wielokulturowych stanowiskach na Ponidziu w gminie Sobków. Badania te pozwoliły rozpoznać rozległą osadę kultury łużyckiej (1300-700 r. p.n.e.) i kultury przeworskiej (II-III w. n.e.)
w Sobkowie oraz ciałopalne cmentarzyska kultury łużyckiej w Korytnicy (900-700 r. p.n.e.) jak i kultury przeworskiej (I-II w. n.e.) w Wólce Kawęckiej.
W trakcie badań w Sobkowie, w pozostałościach jednej z chat kultury przeworskiej odkryliśmy gliniany przedmiot przypominający naparstek, który byłby przypuszczalnie najstarszym w Polsce i jedenym
z najwcześniejszych tego typu glinianych zabytków w Europie. Artykuły »

Wraz z Muzeum Regionalnym w Pińczowie systematycznie monitorujemy zagrożenia stanowisk archeologicznych położonych w Dolinie Nidy. Zabezpieczamy i inwentaryzujemy zabytki narażone na zniszczenie ze strony tzw. "poszukiwaczy skarbów". Jednym z takich zabytków jest wyjątkowa w skali europejskiej srebrna moneta, przypuszczalnie wykonana ok. II w. n.e., naśladująca denary rzymskie dynastii Antoninów. Wyniki tych działań są przekazywane wojewódzkiemu konserwatorowi zabytków i stanowią uzupełnienie wojewódzkiej ewidencji zabytków archeologicznych.

Ponadto realizujemy archeologiczne prezentacje edukacyjne połączone
z zajęciami praktycznymi dla szkół oraz instytucji oświatowo-kulturalnych. Prowadzone są one wraz z Muzeum Regionalnym
w Pińczowie. Pokazy mają charakter "żywej" lekcji historii, na której zapoznajemy uczestników z dawnymi rzemiosłami oraz życiem codziennym w pradziejach i średniowieczu. Przybliżamy tajniki pracy archeologa. Uczymy jak rozpoznać co jest a co nie jest zabytkiem.
Jak go zabezpieczyć i jakie korzyści wynikają z ochrony takiego zabytku. Prezentacje te łączymy z zajęciami praktycznymi, na których w aktywny sposób przybliżamy zagadnienia związane z kuchnią i garncarstwem
w pradziejach oraz rekonstrukcją naczyń glinianych i ozdób. Warsztaty takie pozwalają rozwijać umiejętności manualne i plastyczne uczestników, jak również uczą poszanowania i znaczenia środowiska naturalnego dla człowieka.

Braliśmy udział zarówno w dużych, jak i kameralnych festynach archeologicznych i historycznych. Od lat uczestniczymy w największym tego typu pokazie w regionie, jakim są "Dymarki Świętokrzyskie". Czynnie wspieramy skierowany do dzieci i młodzieży festyn edukacyjny "Żelazne Korzenie", organizowany na terenie Muzeum Przemysłu i Techniki w Starachowicach. Obie imprezy realizowane są przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Przemysłowego w Kielcach.

Naszą pasją jest wykonywanie naczyń glinianych inspirowanych oryginalnymi, odkrywanymi na  stanowiskach archeologicznych. Znajdują one uznanie wśród osób zainteresowanych archeologiczno-historycznym odtwórstwem  rzemiosł dawnych. Największą przyjemność daje nam tworzenie naczyń (również przy pomocy koła garncarskiego) nawiązujęcych do ceramiki okresu wpływów rzymskich (I-IV w.), a także naczyń imitujących ceramikę kultury łużyckiej i pomorskiej wczesnej epoki żelaza.